Zakażenie ludzkim przez ortopoksywirusa wirusa zarodowego w kraju Georgia AD 4

W trakcie badania epidemiologicznego przeprowadzono wywiad z 55 osobami, ale nie zidentyfikowano żadnych dodatkowych przypadków zakażenia ortopoksywusem u ludzi (tabela 1). Próbki surowicy uzyskano od 37 respondentów. Chociaż anty-orthopoxvirus IgM nie został wykryty w żadnej z próbek surowicy, anty-ortopoxvirus IgG wykryto w próbkach surowicy pobranych od 22 osób (59%), z których 3 nie zgłosiło żadnego szczepienia przeciwko ospie prawdziwej. Dodatkowe szczegóły znajdują się w dodatkowym dodatku, dostępnym wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie. U krowy nie wykryto żadnych zmian wskazujących na aktywne zakażenie. Próbki surowicy uzyskano od 11 krów w stadzie indeksowym, z których 4 miały strzykawki w czerwcu 2013 r. IgG anty-ortopoksywirusa wykryto w próbkach surowicy w mianach końcowych 1: 400 lub wyższych u 9 krów ( w tym 4 krowy, o których wcześniej informowano, że były chore) oraz w punktach końcowych 1: 200 u 2 krów.
Próbki surowicy uzyskano od 24 krów w innych stadach, w których nie zgłoszono choroby. IgG anty-ortopoksowirusa wykryto w surowicy pobranej tylko od z tych krów (miano punktu końcowego, 1: 200).
Wyniki testów próbek od małych ssaków
Zgładzono trzy ryjówki i 31 gryzoni (tabela S1 w dodatkowym dodatku). Żadne ze zwierząt nie miało wyraźnych lub molekularnych dowodów zakażenia ortopoksywirusem. Jednakże anty-ortopoksywirus IgG wykryto w próbkach surowicy pobranych od wszystkich 3 ryjówek i 9 gryzoni.
Wyniki retrospektywnej oceny zarchiwizowanych próbek klinicznych
Przetestowaliśmy 154 zarchiwizowanych okazów ludzkich, które uzyskano w okresie od 2009 r. Do 2014 r. Jeden egzemplarz z 2010 r. Był dodatni dla orthopoxvirusów niezwiązanych z odmianą variola. Izolat ten dzielił identyczność sekwencji 99,4% (257 różnic nukleotydów) z izolatami od dwóch pacjentów indeksu w dziewięciu zachowanych genach (numery dostępu GenBank, KM053243-KM053251) i razem te izolaty tworzą unikalny klad (Figura 3).
Ten okaz uzyskano od kobiety, która posiadała bydło i urodziła się po przerwaniu rutynowych szczepień przeciwko ospie w Gruzji. Podczas choroby miała uszkodzenia na ręce (ryc. 2C), gorączkę i powiększenie węzłów chłonnych. Mieszkała ponad 250 km od pierwotnych dwóch pacjentów indeksu.
Dyskusja
Dwaj opisani tutaj pacjenci indeksowi zachorowali po ekspozycji zawodowej na chore krowy. Chociaż początkowo podejrzewano ospę krowią, kolejne analizy molekularne potwierdziły, że zakażenie zostało spowodowane przez nowy gatunek ortopoptera. Ten unikalny wirus jest najgłębszą gałęzią wszystkich znanych orthopoxvirusów Starego Świata. Nasze odkrycia wiążą się z ważnymi pytaniami na temat kontroli ortopoksywirusów poprzez działania w zakresie zdrowia publicznego w epoce szczepień po ospie wietrznej i podkreślają potrzebę poprawy świadomości klinicznej pokswirusów.
Błędne rozpoznanie zakażeń ortopoksywirusami może wystąpić, jeśli same kryteria kliniczne zostaną zastosowane bez badania laboratoryjnego.4 Na przykład ludzie, u których infekcje ortopoksywirusa po kontakcie z chorymi krowami, mogą otrzymać diagnozę krowianki , ale ta praktyka spowodowała niedokładność taksonomiczną organizacja odrębnych gatunków ortopoksywirusów w pojedynczą grupę znaną jako wirus ospy krów . 522 Czy heterogenność kliniczna, która jest czasami obserwowana u pacjentów z diagnozą ospy, wynika z faktu, że niektóre infekcje są spowodowane przez ortopoksywirus, który nie jest wirusa ospy wietrznej nie ustalono jeszcze7. Nie możemy wyciągnąć wniosków na temat pełnego spektrum chorób wywołanych przez ten nowy wirus. Należy jednak zauważyć, że u pierwszego pacjenta, u którego nie występowały czynniki ryzyka ciężkiego zakażenia wirusem ospy krowiej lub wirusem krowianki, występowały uszkodzenia przekraczające częstość występowania zwykle obserwowaną w przypadku innych odzwierzęcych ortopoksywirusów (z wyjątkiem wirusa monkeypox). ) .7,14,23-25
Chociaż nie znaleźliśmy żadnych dowodów na przenoszenie tego wirusa z człowieka na człowieka, historia ekspozycji pacjentów chorych na krowy oraz dane serologiczne z krów sugerują, że jest on zoonotyczny. Krowy nie są rutynowo szczepione przeciwko ortopoksywirusom, a wykrycie anty-orthopoxvirus IgG u krów jest zatem wskaźnikiem narażenia na naturalnie krążący orthopoxvirus. Niestety, nasze testy serologiczne nie rozróżniają między różnymi gatunkami ortopoksywirusów, a seropozytywne krowy mogły być narażone na działanie ortokoksywirusa innego niż ten nowy wirus.
Podobnie jak w przypadku kilku innych zoonotycznych orthopoxvirusów, podejrzewamy, że krowy są przypadkowym gospodarzem i że naturalne rezerwuary to małe ssaki.8-10,26,27 Nasze wykrywanie anty-orthopoxvirus IgG u gryzoni i ryjówek zapewnia poparcie dla tej hipotezy i jest zgodny z wcześniejszymi ustaleniami w Gruzji. 16,28 Brakuje danych, które mogłyby lepiej scharakteryzować cechy ekologiczne tego wirusa
[przypisy: kwas hialuronowy, olejek makadamia, olejek jojoba ]

Powiązane tematy z artykułem: kwas hialuronowy olejek jojoba olejek makadamia