Wykrywanie radiograficzne separacji prętów w Björk-Shiley Zawory zastawkowe konwekcyjno-wklęsłe ad 6

6 dni ago

Prawdopodobieństwo pęknięcia rozpórki było większe, gdy dysk okludera miał kąt otwarcia 70 stopni, zawór był większy, zastawka była wszczepiona w położenie mitralne, a pacjent miał mniej niż 50 lat w momencie wszczepienia. 15,21, 22 Chociaż nie zaleca się profilaktycznego usuwania wszystkich zastawek wypukłych wklęsłymi, 13,23,24 zalecono je pacjentom z wyższym ryzykiem.21 Zgodnie z tym zaleceniem, de Mol et al.25 usunięto 23 zawory wysokiego ryzyka, z których 69 procent okazało się strukturalnie nienaruszone. Analiza zaworów powracających do Shiley, niezależna analiza metalurgiczna przez Sacks i wsp., 26 oraz badanie fizykalne profilaktycznie usuniętych, funkcjonalnie nienaruszonych zaworów w badaniu de Mol et al.25 sugerują, że złamanie pręta poprzedzone jest separacją pojedynczych nóg. Ibarra i wsp.27 zasugerowali najpierw, że 45-stopniowe i 70-stopniowe lewe przednie skośne zdjęcia klatki piersiowej mogą wykrywać rozłączenia. Postępy w technikach obrazowania, w tym wykorzystanie cineradiografii, umożliwiły obecnie wykrycie niektórych różnic, co wykazano w niniejszym raporcie.
Chociaż ryzyko pęknięcia pręta nie jest całkowicie wyeliminowane przez badania cineradiograficzne, można je zmniejszyć. Dane aktuarialne sugerują, że w tej kohorcie powinno nastąpić pięć złamań prętów. Tego typu analiza może jednak niedoszacować ryzyka ze względu na bierne zaniżanie wyników. 21. Gdyby wszystkie udokumentowane rozdzielenia posuwały się do złamania pręta, wystąpiłoby 12 złamań. Było tylko dwóch. Pozorna redukcja ryzyka złamania kręgosłupa nastąpiła kosztem usunięcia zastawki u 11 pacjentów (3 procent) i późnej śmierci pooperacyjnej (0,3 procent). Zachęcające jest, że niepotrzebna operacja została wykonana tylko u jednego pacjenta.
Nawet przy ostrożnym skaningu cineradiograficznym dochodziło do dwóch śmiertelnych złamań kręgosłupa, co świadczy o tym, że badania przesiewowe nie wyeliminowały całkowicie problemu. Wizualna ocena obrazu ma szeroką zmienność między obserwacjami. W celu dokładnego zidentyfikowania separacji zaworów wymagane jest obszerne szkolenie w zakresie interpretacji obrazów. Niezbędna wiedza specjalistyczna będzie najłatwiej dostępna w regionalnych ośrodkach referencyjnych. Należy opracować algorytmy ilościowej oceny komputerowej, aby zmniejszyć zmienność.
Obrazowanie kineradiograficzne zastawek wklęsłych mitralnych może mieć wartość kliniczną. Po odpowiednim przeszkoleniu, obrazowanie zastawek zastawki mitralnej można uzyskać u 99 procent pacjentów. Technika wydaje się być powtarzalna, ponieważ 258 z 288 stopni (90 procent) było takich samych w badaniach seryjnych w odstępie sześciu miesięcy. Istnieje ogromna pewność co do oceny stopnia 5, gdy radiolucja lub offset lub oba są obecne w dwóch lub więcej widokach. Wszystkie zawory z tą oceną okazały się nienormalne po usunięciu. Odwrotnie, złamanie trzpienia nie wystąpiło podczas dwuletniego okresu badania u 275 z 277 pacjentów z badaniami 1. stopnia. Badania stopnia 4. są powodem do niepokoju, ponieważ pięć z sześciu badań 4 stopnia z potwierdzeniem usunięcia było nieprawidłowych. Mniej pewności co do badań 2 i 3 stopnia, ponieważ zbyt niewielu pacjentów miało usunięcie zastawki, aby zweryfikować wyniki radiologiczne Ta metoda przesiewowa może pomóc szacunkowo 47 000 pacjentom z tymi zaworami na całym świecie, a ich lekarze decydują o planowym usunięciu zastawki.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Obsługiwane przez nieograniczony grant z Centrum Badań nad Zaworami Serca Shiley, Irvine, Kalifornia.
Jesteśmy wdzięczni Pani Margaret Calhoun, Pani Sandrze Klovski i Pani Nanette Shallcross za pomoc sekretarską; do pana Harmena Leyenaara za jego pracę techniczną w przygotowaniu tego sprawozdania; oraz firmie Siemens Inc. za doskonałe wsparcie w zakresie pozyskiwania obrazów i zapewniania jakości.
Author Affiliations
Oddziału kardiologii, oddziału chorób wewnętrznych, szpitala William Beaumont, Royal Oak, Mich. (WWO, REG, DMB, MDC, JSB, KCB, GCT, CLG); oraz Shiley Heart Valve Research Center, Irvine, Kalifornia (JGC, AHA, JLH, DWW, MAS).
Zwróć się z prośbą o przedruk do Dr. O Neilla z Wydziału Kardiologii, William Beaumont Hospital, 3601 W. 13 Mile Rd., Royal Oak, MI 48073.
[patrz też: lordoza lędźwiowa zniesiona, badania po poronieniach na nfz, alteplaza ]