Wykrywanie radiograficzne separacji prętów w Björk-Shiley Zawory zastawkowe konwekcyjno-wklęsłe ad 5

6 dni ago

W odpowiednich okolicznościach ten pojedynczy pogląd jest wystarczająco diagnostyczny, aby zagwarantować natychmiastową operację kardiochirurgiczną. Na podstawie danych aktuarialnych 13 oczekiwano skumulowanego prawdopodobieństwa złamania 0,99% rocznie (zakres od 0,22 do 2,52%). Biorąc pod uwagę 1,5-letni okres obserwacji, powinno nastąpić pięć złamań kręgosłupa. Były tylko dwa potwierdzone złamania podpór. Oboje byli śmiertelni. Pierwsze wystąpiło u 68-letniej kobiety w trzy miesiące po pozornie normalnym badaniu cineradiograficznym. Film klatki piersiowej uzyskany za pomocą przenośnego sprzętu potwierdził złamanie trzpienia z embolizacją dysku (ryc. 4). Zezwolono na autopsję. Drugie złamanie miało miejsce u 61-letniego mężczyzny z dwoma seryjnymi, pozornie normalnymi badaniami cineradiograficznymi. Rozpórka złamała się siedem miesięcy po ostatnim badaniu. Badania mikroskopowe zastawki wykazały jedną świeżą i jedną ścieraną wypukłość.
Dwanaście innych pacjentów zmarło podczas obserwacji. Pięciu z nich zmarło po przewlekłych chorobach przypuszczalnie niezwiązanych ze złamaniem kręgosłupa. Trzech pacjentów, u których cineradiografy oceniano jako normalne, miało nienaruszone zastawki potwierdzone podczas autopsji. Zgłoszono trzy zgony pooperacyjne, jeden na 66-letniego mężczyznę, który przeszedł profilaktyczną wymianę zastawki z powodu oceny 4 stopnia na badaniu cineradiograficznym. W końcu jeden pacjent z chorobą nowojorskiego III klasy szpitalnej zmarł nagle i nie było autopsji ani pośmiertnej radiografii klatki piersiowej.
Walidacja ocen karineradiograficznych
Tabela 3. Tabela 3. Radiogramy z potwierdzonymi ustaleniami z 15 sierpnia 1994 r. Wyniki kineradiograficzne potwierdzono na podstawie fizycznej kontroli zastawek usuniętych podczas operacji lub autopsji u 21 pacjentów (tabela 3). Walidacja była możliwa u wszystkich pacjentów z badaniami ocenionymi na stopień 4 lub 5, ponieważ mieli oni planowe chirurgiczne usunięcie zaworów. Walidacja egzaminów o niższych ocenach wystąpiła tylko u 10 pacjentów z zastawkami, które stały się dostępne do kontroli fizycznej. Wszystkie były nietknięte. Ponieważ nie można było ustalić liczby badań prawdziwie ujemnych i fałszywie ujemnych, wartości musiały być przypisane do oszacowania przedziałów ufności w zakresie czułości, swoistości i dodatniej dokładności predykcyjnej. Do tej analizy przyjęto, że dwaj pacjenci ze znanymi złamaniami prutów mieli fałszywie ujemne wyniki. Stosując metodę zalecaną przez Fleiss, 19 ustaliliśmy, że pozorna czułość wykrywania radiograficznego rozdzielania pojedynczych nóg wynosiła 0,833 (95 procent przedziału ufności, 0,509 do 0,971), swoistość wynosiła 0,997 (0,979 do 1,00), dodatnia dokładność predykcyjna była 0,909, a dokładność predykcyjna wyniku ujemnego wynosiła 0,99 (0,978 do 0,997).
Narażenie na promieniowanie
Z wyłączeniem danych dotyczących dwóch pierwszych pacjentów, których badania wykonano przed pełnym rozwinięciem programu lokalizatora obrazu, produkt narażenia powierzchniowego wynosił 1521 . 582 cGy na centymetr kwadratowy dla 90 podwójnych zastawek i 818 . 527 cGy na centymetr kwadratowy do 580 badań z jednym zaworem. Ekspozycja dla wszystkich pacjentów mieściła się w dolnym zakresie zgłaszanym do obrazowania angiokardiograficznego w okolicznościach, w których operatorzy nie byli świadomi mierzenia promieniowania.
Dyskusja
Do tej pory dostępne były jedynie dane epidemiologiczne dotyczące stratyfikacji ryzyka złamania kręgosłupa u pacjentów z funkcjonującymi zaworami wypukłymi wklęsłymi
[patrz też: malassezia leczenie u psów, poradnia gastroenterologiczna dla dzieci, dyżury aptek wołów ]