Kliniczny kurs zaawansowanej demencji czesc 4

Czas przeżycia został określony jako liczba dni między datą wystąpienia komplikacji a datą śmierci. Dokładne daty były dostępne dla zapalenia płuc i epizodów gorączkowych. W przypadku mieszkańców, którzy zgłosili się do badania z problemami z jedzeniem, za datę początkową uznawano datę początkową. W przypadku mieszkańców, u których wystąpił problem z jedzeniem w trakcie badania, datę wystąpienia choroby określono w połowie drogi między datą oceny, która została przeprowadzona, kiedy problem został po raz pierwszy zarejestrowany, a datą poprzedniej oceny. Dla celów porównawczych wygenerowano krzywe przeżycia w celu opisania śmiertelności mieszkańców bez komplikacji. Krzywe te obejmowały dane od mieszkańców, którzy nigdy nie mieli komplikacji, a także dane od innych mieszkańców, zanim doszło do komplikacji; po tym mieszkańcy przekazali dane grupie z komplikacjami. Krzywe przeżywalności dla ogólnej śmiertelności i przeżycia po powikłaniach klinicznych zostały skonstruowane z wykorzystaniem mediany wieku, mediany czasu od rozpoznania demencji i rozmieszczenia rezydentów według płci (procent mieszkanek). Wyznaczono proporcje mieszkańców, którzy cierpieli na dokuczliwe objawy, poddano uciążliwym interwencjom lub zwrócono się do opieki hospicyjnej podczas obserwacji. Wśród zmarłych mieszkańców obliczono proporcje z tymi objawami i interwencjami w określonych odstępach czasu przed śmiercią.
Na koniec porównano powiązania między prognozą rezydentów służby zdrowia a prognozą rezydenta, zrozumieniem przebiegu klinicznego i otrzymaniem lub nieodwzajemnieniem takich informacji od lekarza (zmienne niezależne) z prawdopodobieństwem wystąpienia uciążliwej interwencji w ciągu ostatnich 3 lat. miesiące życia mieszkańca (wynik). Perspektywa prognozy służby zdrowia została ustalona na podstawie ostatniego wywiadu przed śmiercią rezydenta. Analizy te przeprowadzono przy użyciu uogólnionych równań szacunkowych w celu uwzględnienia grupowania na poziomie obiektu i skorygowano o obecność lub brak zapalenia płuc, epizodu gorączkowego lub innego zdarzenia wartowniczego w ciągu ostatnich 3 miesięcy życia. Wszystkie analizy przeprowadzono przy użyciu oprogramowania SAS, wersja 9.1 (SAS Institute).
Charakterystyka podmiotów
Spośród 1763 mieszkańców domów opieki, którzy spełnili kryteria badania, 572 (32,4%) spełniało wszystkie kryteria kwalifikowalności. Wśród kwalifikujących się osób rekrutowano 323 mieszkańców z zaawansowaną demencją (56,5%) oraz ich pełnomocników ds. Opieki zdrowotnej. Kwalifikujący się mieszkańcy wykluczeni z badania, ponieważ ich liczba pracowników służby zdrowia odmówiła udziału, nie różniła się istotnie w odniesieniu do wieku i płci od osób zapisanych. Tylko trzech rezydentów straciło kontrolę, wszystko z powodu przeniesienia się do obiektów nieuczestniczących.
Tabela 1. Tabela 1. Podstawowe cechy rezydentów domów spokojnej starości z zaawansowaną demencją. Średni wiek mieszkańców wynosił 85,3 lat (mediana, 86,0); 85,4% mieszkańców stanowili kobiety, 89,5% było białe (10,2% było czarne, a 0,3% stanowili Azjaci), a 19,8% było małżeństwem (61,0% było wdowami, a 19,2% było rozwiedzionych lub nigdy nie było w związku małżeńskim) (tabela 1)
[podobne: diastazy w moczu, poradnia gastroenterologiczna dla dzieci, lorafen ulotka ]

Powiązane tematy z artykułem: diastazy w moczu lorafen ulotka poradnia gastroenterologiczna dla dzieci