Fibulin-3 jako biomarker krwi i efuzji w przypadku miedzybloniaka oplucnej AD 3

2 miesiące ago

Oceniono również 43 zdrowe grupy kontrolne (zdefiniowane jako osoby z łagodnymi warunkami prostatycznymi i bez raka lub narażenia na działanie azbestu) (Figura 1A). Badanie zostało zatwierdzone przez komisje etyczne wszystkich uczestniczących instytucji, a wszyscy uczestnicy badania wyrazili pisemną świadomą zgodę. Pierwszy autor zapewnia dokładność i kompletność danych i analiz oraz wierność opracowania protokołom technologicznym i biostatystycznym.
Pacjenci z międzybłoniakiem opłucnej
W kohorcie z Detroit 78 pacjentów miało międzybłoniak. Osocze uzyskano od 37 z tych pacjentów, a wysięk opłucnowy uzyskano z pozostałych 41. W nowojorskiej kohorcie 64 pacjentów miało międzybłoniak. Osocze otrzymano od 55 z tych pacjentów; uzyskano go od 18 pacjentów od 2 tygodni do 18 miesięcy po operacji cytoredukcyjnej, a osocze od 6 pacjentów było dostępne w momencie udokumentowanej progresji choroby. Wysięk opłucnowy był dostęp ny od 33 z 64 pacjentów z międzybłoniakiem, z których 12 miało dopasowane próbki osocza.
Mediana przeżycia wśród 142 pacjentów z międzybłoniakiem i całkowita obserwacja do listopada 2011 r. (28 miesięcy w przypadku pacjentów z I lub II stadium choroby i 8 miesięcy w przypadku pacjentów z III lub IV stadium choroby) (ryc. S1 w dodatkowym dodatku) zgodne z tym w innych badaniach przy użyciu międzynarodowego systemu klasyfikacji grup interesu Mesothelioma
Osoby wolne od raka, które mają kontakt z azbestem
Spośród 41 osób narażonych na działanie azbestu w kohorcie z Detroit z dostępnymi próbkami osocza 432 miało ekspozycję zawodową na azbest przez co najmniej 5 lat (78%), 5 miało ekspozycję zawodową przez mniej niż 5 lat (12%), a 4 radiograficzne dowody na narażenie na działanie azbestu pomimo zgłaszania ekspozycji biernej (10%). W tej kohorcie 10 osób było pracownikami odlewni, 5 było monterami rur, 4 były w budownictwie, 4 miały pasywną ekspozycję w branży budowlanej lub w kontaktach z członkiem rodziny, 4 były zaangażowane w montaż lub naprawę hamulca, 3 były zaangażowane w naprawie kotłów, 2 miały narażenie na izolację wermikulitową, 2 były hydraulikami, 2 były budowniczymi statków, 1 był mechanik, 1 był narzędziem i umierał robotnik, 1 był millwright, 1 był warstwą cegły, a 1 był elektrykiem. Radiograficzne objawy zwłóknienia stwierdzono u 13 osób (32%), a bliznowacenie lub blaszki w opłucnej stwierdzono w 30 (73%).
Nowojorska kohorta obejmowała 95 robotników parowych, którzy dostarczyli próbki osocza i przebadali tomografię komputerową w okresie od września 2010 r. Do marca 2011 r. W Mount Sinai Medical Center w Nowym Jorku.7 Cztery osoby zajmujące się wytwarzaniem pary (4%) nie zgłosiły narażenia zawodowego na działanie azbestu ani czy mieli oni blaszki opłucnej lub zwłóknienie miąższu [więcej w: poradnia gastroenterologiczna dla dzieci, laktoglobulina, preparat do dezynfekcji powierzchni ]

Powiązane tematy z artykułem: laktoglobulina poradnia gastroenterologiczna dla dzieci preparat do dezynfekcji powierzchni