Amerykańska ruletka – zanieczyszczone suplementy diety

W jednym z najniebezpieczniejszych miast w Stanach Zjednoczonych jeden sierżant policji ma więcej powodów do zmartwień niż zbrodnia. Jego lekarz zachęcał go od lat do utraty wagi i podobnie jak miliony innych Amerykanów, postanowił wypróbować dodatek wspomagający odchudzanie, aby pomóc mu zrzucić dodatkowe kilogramy. Ale zamiast schudnąć, stracił pracę. Zgodnie z etykietą, jego tabletki odchudzające, które były importowane z Brazylii i sprzedawane w Stanach Zjednoczonych, zawierały witaminę E, centellę, senesę i cascarę, a także inne naturalne składniki. Na etykiecie nie było amfetaminy wykryte w jego ekranie narkotykowym z moczem. Obecnie bezrobotny sierżant nie jest sam. Takie skażone suplementy stanowią nowe zagrożenie dla zdrowia publicznego. W sierpniu 2009 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) odkryła więcej produktów, w większości oznaczanych jako suplementy diety, które zawierają szeroką gamę niezadeklarowanych aktywnych składników farmaceutycznych. Obecnie zidentyfikowano ponad 140 skażonych produktów, ale stanowią one tylko ułamek skażonych suplementów na rynku. Niestety, łagodny nadzór regulacyjny nad suplementami diety w połączeniu z brakiem zasobów FDA stworzył rynek, na którym producenci mogą wprowadzać niebezpieczne nowe produkty z bezkarnością. Chociaż od 2007 r. Od producentów wymagano zgłaszania FDA poważnych zdarzeń niepożądanych związanych z suplementami, ogromna większość z szacowanych 50 000 zdarzeń niepożądanych, które występują corocznie, pozostaje niezgłaszana.
Ten trend jest szczególnie niepokojący, biorąc pod uwagę, że według ostatnich badań ankietowych przeprowadzonych w ramach National Health Interview Survey Suplementy diety spożywają około 114 milionów osób – ponad połowa dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Suplementy te, które obejmują produkty botaniczne, witaminy i minerały, aminokwasy i wyciągi z tkanek, są regulowane przez FDA zgodnie z ustawą o zdrowiu i edukacji z roku 1994 (DSHEA). Przed 1994 r. Produkty ziołowe uznano za dodatki do żywności, a ich producenci musieli wykazać się bezpieczeństwem przed wprowadzeniem ich do obrotu. Od czasu przejścia przez DSHEA suplementy diety są uważane za bezpieczne i mogą być sprzedawane z niewielkim nadzorem.
Otoczenie regulacyjne suplementów diety jest słabo rozumiane zarówno przez konsumentów, jak i lekarzy. Według sondażu Harris Poll z 2002 r. Większość konsumentów uważa, że suplementy diety są zatwierdzone przez agencję rządową, a dwie trzecie uważa, że rząd wymaga, aby etykiety na suplementach zawierały ostrzeżenia o ich potencjalnych skutkach ubocznych i zagrożeniach. Lekarze są również źle poinformowani. Niedawne badanie ponad 300 mieszkańców w zakresie medycyny wewnętrznej z 15 programów szkoleniowych w USA wykazało, że jedna trzecia respondentów uważa, że suplementy diety wymagają zatwierdzenia przez FDA, a większość nie wiedziała, że niepożądane zdarzenia, które mogą być spowodowane przez suplementy, powinny być zgłaszane do FDA.1
DSHEA stanowi poważne przeszkody dla zdolności FDA do wykrywania i eliminowania skażonych suplementów. Odkryto, że wiele suplementów diety jest zanieczyszczonych toksycznymi substancjami roślinnymi, metalami ciężkimi lub bakteriami
[podobne: profilaktyka przeciwzakrzepowa wytyczne, poradnia gastroenterologiczna dla dzieci, apiksaban ]

Powiązane tematy z artykułem: apiksaban poradnia gastroenterologiczna dla dzieci profilaktyka przeciwzakrzepowa wytyczne